24 maja 2016

Niebieske dzwonki


Pojutrze Dzień Mamy, jeden z najpiękniejszych dni w życiu kobiety, czego by nie mówić, to jednak miłe poczuć całą sobą tę bezwarunkową miłość małego człowieka. Specjalnie na ten dzień, dzieci przygotowują rozmaite laurki, prezenty, drobiazgi stworzone własnoręcznie. Takie rzeczy są niezwykle cenne, choć często nie przetrwają zbyt długo. Dlatego też, specjalnie z okazji tego wyjątkowego dnia, chciałam Wam podpowiedzieć co można z dzieckiem zrobić na ten dzień, specjalnie dla najważniejszej kobiety dzieciństwa!


Do przygotowania prześlicznych niebieskich dzwonków, będziecie potrzebować:
 • kartony: biały, zielony i żółty
 • dolna część opakowania po jajkach (najlepiej sprawdzają się przekładki na sześć jajek)
 • niebieską farbę
 • pędzelek
 • nożyczki
 • klej
Każde "gniazdko" na jajko wycinamy, tworząc na brzegach delikatne fale na kształt płatków. Następnie kielich dzwonka malujemy na niebiesko i zostawiamy do wyschnięcia. Następnie żółtą kartkę tniemy na wąziutkie paseczki i przeciągamy po nich nożyczkami, żeby zwinęły się w sprężynkę (można też pasek nawinąć na wykałaczkę i mocno zacisnąć). Sprężynki przyklejamy do wnętrza kielicha kwiatu.
Z zielonego kartonu wycinamy główną łodygę, małe łodyżki i długie listki, które następnie przyklejamy do białej kartki. Niebieskie kielichy dzwonku przyklejamy klejem bądź taśmą samoprzylepną w górnej części głównej łodygi naprzemiennie.
Gotowe!


Koniec psot!

6 komentarzy:

 1. Cudne... Kolejny prosty pomysł na zrobienie fajnych kwiatuszków :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Im więcej metod na tworzenie długowiecznych kwiatków, tym lepiej :D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. I jeszcze więcej cudów z opakowań po jajkach! :D

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że się podobają :)

   Usuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się swoimi refleksjami :)