1 sierpnia 2015

12 sekretów: Drzwi wszelakie


Nastał pierwszy dzień miesiąca, zatem przychodzi mi po raz drugi w ramach projektu zaprosić Was do zabawy w odkrywanie. Na początek kilka słów o projekcie, dla tych, którzy widzą go po raz pierwszy:


1. Zabawa trwa od 1 lipca 2015 roku do 30 czerwca 2016 roku.

2. W każdym miesiącu będzie się pojawiał nowy temat do opracowania, podejście do tematu jest dowolne, mogą to być zabawy plastyczne, zdjęcia, zabawki, książki, jakaś wyprawa czy filozoficzna rozprawka, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy, mam nadzieję, że będzie dużo zaskoczeń i kreatywności :)
Poniżej lista przerobionych już tematów:

 • lipiec: sekrety ciepłego, letniego deszczu
 • sierpień: sekrety drzwi wszelakich
 • wrzesień: ?
 • październik: ?
 • listopad: ?
 • grudzień: ?
 • styczeń: ?
 • luty: ?
 • marzec: ?
 • kwiecień: ?
 • maj: ?
 • czerwiec: ?
3. Można wziąć udział w pojedynczym temacie, albo w całości projektu. Dla chętnych istnieje grupa na FB, gdzie będzie się można inspirować i bliżej zaprzyjaźnić. Chęć do udziału w projekcie zgłaszajcie na maila przepysznikowa.toczka@gmail.com. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

4. Liczba postów do poszczególnych tematów jest dowolna, także w miesiącu możecie zasypać mnie lawiną swojej kreatywności w dowolnych ilościach.

5. Linki do postów realizujących projekt umieszczacie pod przeznaczonym do tego postem na moim blogu IGranie z Tosią.

6. Udział może wziąć każdy, kto ma gdzie umieścić realizującego projekt posta, a więc bloga lub własną stronę. Oraz przede wszystkim każdy, kto ma chęć na kreatywną zabawę w dobrym towarzystwie.

7. W czasie trwania projektu umieśćcie w widocznym miejscu, na stronie bądź blogu, logo z linkiem do posta zapowiadającego projekt KLIK.

8. Każdy Wasz post w ramach projektu opatrzony niech będzie logo projektu z linkiem.

Logo projektu:

300 pixeli

250 pixeli

200 pixeli

Jaki zatem temat przygotowałam dla was na ten miesiąc? Myślę, że nieco trudniejszy od poprzedniego, ale też znacznie silniej pobudzający szare komórki do myślenia i tworzenia kreatywnych zabaw. Wymyśliłam kiedy wybieraliśmy drzwi do naszego nowego domu, który powolutku nabiera domowych kształtów. Doszłam właśnie do wniosku, że drzwi są w domu niezwykle ważne, to właśnie je goście widzą jako pierwsze, to w drzwi się puka, żeby nam otworzono (albo dzwoni dzwonkiem przy drzwiach). To drzwi pozawalają nam wejść do swojego bądź czyjegoś domu. To one otwierają przed nami kawałek duszy właściciela domu. Są tajemnicze, kiedy je zamkniemy, a jednocześnie po otwarciu mówią nam wszystko bez ogródek. Są bardzo ważne przy strzeżeniu sekretów, więc nie mogło ich zabraknąć w moim małym zestawieniu.
Na początek, żeby się nieco rozruszać w temacie, postanowiłam znaleźć drzwi i to, co z nimi związane, u siebie w domu. Oto, co znalazłam.

Przede wszystkim drzwi wejściowe, nieco już sfatygowane (głównie pazurami Cynamona), ale nadal dobrze nam służą:


Dalej mamy nieco innego typu drzwi, przeszklone, a więc takie troszkę mniej sekretne, bo choć nadal nie widać niczego, co znajduje się za nimi, to jednak pojawiają się za szybką jakieś cienie i kształty, z których coś tam da się wywnioskować:


Za tymi drzwiami czekała na mnie mała niespodzianka:


Cynamon lubi drzwi, choć czasem mam wrażenie, że nigdy nie znajduje się po właściwej ich stronie... Dalej już wspólnie, znaleźliśmy drzwi, przez które można podejrzeć, co też się u nas w domu jada, czyli niezwykle ważne drzwi do lodówki!


A zaraz obok znajdują się kolejne niezmiernie istotne drzwi, w których zaklęta jest lustrzana Tosia i jeszcze jedne, które mają niezwykle ciekawe i nęcące pokrętło.


Zajrzałam też przez uchylone drzwiczki szafkowe, żeby sprawdzić, co też się za nimi kryje:


Znalazłam też delikatne drzwi z wikliny i potężne, masywne i twarde drzwi z drewna:Zahaczyłam także o kilka klamek i gałek, bez których drzwi nie dałoby się ani otworzyć, ani zamknąć:Podobnie sprawa się ma z kluczami:

A na koniec zajrzałam do kilku książek, żeby sprawdzić, czy znajdę w nich jakieś drzwi i był!

To oczywiście nie wszystko, na razie jednak niechaj wystarczy na rozsmakowanie. Mam nadzieję, że temat przypadnie Wam do gustu i chętnie weźmiecie udział w zabawie. Serdecznie wszystkich zapraszam!

6 komentarzy:

 1. Kim jest Kubuś? To jeszcze nienarodzony synek Ani i Oktawiana, którzy w kwietniu tego roku dowiedzieli o tym, że przyjdzie na świat z wadą serca - HLHS. Czeka go kosztowna operacja, która jest jedynym sposobem, aby uratować mu życie. Odwiedź stronę siepomaga.pl/walka-serc - poznaj Kubusia i jego rodziców. Pomóżmy wspólnymi siłami, liczy się każdy najdrobniejszy gest!

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat bardzo mi się spodobał i już mniej więcej wiem jak go przerobimy... Pomalutku zbieram "materiały" i tworzymy też coś. Pod koniec przyszłego tygodnia powinien pojawić się wpis na blogu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, już nie mogę się doczekać na Wasze projekty :D Sama też już mam zarys koncepcji, bo przyznam się, że wymyśliłam już z dwa miesiące temu wszystkie tematy i do nich nie zaglądam, żeby tak jak Wy podejść do tematu na świeżo ^_^

   Usuń
 3. Nie wiem gdzie wkleić link więc dodaje tutaj
  http://mamanapelnyetatho.blogspot.com/2015/08/poznaj-7-sekretow-drzwi.html
  Dziękuje za możliwość udziału, za taki trudny temat i za wspaniałą zabawę;)
  P.S ciekawe co szykujesz na wrzesień

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koniec miesiąca (wyjątkowo, z powodu wakacji), wrzucę linka, pod którym będzie można dodawać swoje linki, żeby był porządek i wszystko w jednym miejscu :)
   Wrześniowy temat będzie nieco łatwiejszy w ugryzieniu, ale myślę, że równie przyjemny :D

   Usuń
 4. Zapraszam do naszych drzwi http://swinki3.blox.pl/2015/08/Kreatywne-drzwi-DIY-1.html

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się swoimi refleksjami :)