3 listopada 2015

12 sekretów: z głębi serca


Październik przemknął tak szybko, że nawet go nie zauważyłam, a to trochę jednak smutne jeśli się bardzo lubi ten miesiąc. Pomyślałam więc, że listopad powinien być miesiącem nostalgii i bliskości (może też ktoś ma ochotę dołączyć do projektu Bliskopad, bardzo fajna inicjatywa z mnóstwem ciepłych i rodzinnych zabaw), takim emocjonalnym przygotowaniem do świątecznego grudnia, kiedy to powinniśmy być bardziej empatyczni i otwarci na innych niż zwykle. Jak pomyślałam, tak zrobiłam i jest listopadowy temat, ale najpierw kilka słów przypomnienia o co chodzi w projekcie:


1. Zabawa trwa od 1 lipca 2015 roku do 30 czerwca 2016 roku.

2. W każdym miesiącu będzie się pojawiał nowy temat do opracowania, podejście do tematu jest dowolne, mogą to być zabawy plastyczne, zdjęcia, zabawki, książki, jakaś wyprawa czy filozoficzna rozprawka, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy, mam nadzieję, że będzie dużo zaskoczeń i kreatywności :)

Poniżej lista przerobionych już tematów:


 • lipiec: sekrety ciepłego, letniego deszczu
 • sierpień: sekrety drzwi wszelakich
 • wrzesień: sekrety Babiego lata
 • październik: sekrety prehistorii
 • listopad: sekrety z głębi serca
 • grudzień: ?
 • styczeń: ?
 • luty: ?
 • marzec: ?
 • kwiecień: ?
 • maj: ?
 • czerwiec: ?
 
3. Można wziąć udział w pojedynczym temacie, albo w całości projektu. Dla chętnych istnieje grupa na FB, gdzie będzie się można inspirować i bliżej zaprzyjaźnić. Chęć do udziału w projekcie zgłaszajcie na maila przepysznikowa.toczka@gmail.com. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

4. Liczba postów do poszczególnych tematów jest dowolna, także w miesiącu możecie zasypać mnie lawiną swojej kreatywności w dowolnych ilościach.

5. Linki do postów realizujących projekt umieszczacie pod przeznaczonym do tego postem na moim blogu IGranie z Tosią. We wrześniu będzie to niniejszy post, wystarczy kliknąć w niebieski guzik na końcu posta i dodać linka. Posty można dodawać na bieżąco przez cały miesiąc.

6. Udział może wziąć każdy, kto ma gdzie umieścić realizującego projekt posta, a więc bloga lub własną stronę. Oraz przede wszystkim każdy, kto ma chęć na kreatywną zabawę w dobrym towarzystwie.

7. W czasie trwania projektu umieśćcie w widocznym miejscu, na stronie bądź blogu, logo z linkiem do posta zapowiadającego projekt KLIK.

8. Każdy Wasz post w ramach projektu opatrzony niech będzie logo projektu z linkiem.

Logo projektu:

300 pixeli

250 pixeli

200 pixeli

Jaki zatem temat przygotowałam dla was na ten miesiąc? Temat do różnorakiej interpretacji i mam nadzieję, że pojawi się mnóstwo koncepcji, zajmujących się nim z wielu stron.
Można na przykład pójść w kierunku emocji i spróbować odkryć z potomkiem, co też takiego w człowieku siedzi, jakie uczucia nami targają i dlaczego, jak się zachowujemy i jak wyglądamy, kiedy je odczuwamy?Można też bardziej dogłębnie i zastanowić się, dlaczego kochamy i czy miłość rzeczywiście mieszka w sercu? Skąd się bierze i dlaczego we Wszystkich Świętych jest nam tak bardzo smutno i rzewnie, kogo i dlaczego wspominamy?


Albo można bardziej naturalistycznie, zbadać jak wygląda serce, do czego służy, czy tylko ludzie mają serce? Czy są różne rodzaje serc? Czy zawsze działają tak samo? Albo pójść w stronę plastyczną i stworzyć multum sercowych projektów z sercami malowanymi, wyklejanymi, lepionymi albo wycinanymi. Mam nadzieję, że puścicie wodze fantazji i będzie naprawdę różnorodnie. Do dzieła!

2 komentarze:

 1. U nas bedzie trochę czułości, może jakiś rysunek no i wycinam teraz serduszka... Ale do czego narazie nie powiem ;-) obym tylko miala sprawnego laptopa co by opublikować potem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i rozbudziłaś moją ciekawość :D

   Usuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się swoimi refleksjami :)