18 grudnia 2015

Zimowe zabawy: w duchu Montessori (DIY)


Właśnie próbuję nie dać się stresowi przed egzaminem na prawo jazdy, dlatego postanowiłam zająć się czymś angażującym i konstruktywnym, czyli pisaniem dla Was posta. Jakiś czas temu wrzucałam w ramach projektu 12 sekretów post o naszym prezencie dla Tosi KLIK, czyli grze w dopasowywanie odcieni. Projekt ambitny i trwały, ale co jeśli ktoś nie ma czasu na takie zabawy? Albo nie czuje się na siłach, żeby coś takiego skonstruować? Mam więc dla Was bardzo proste i szybkie wyjście, wystarczy ściągnąć sobie STĄD szablon do wydrukowania, w wersji prostej żarówki świąteczne w wersji trudniejszej kolorowe gwiazdki. Drukujecie szablon w dwóch kopiach, z pierwszej wycinacie każdy element osobno, w drugiej grupy kolorów. Można też zalaminować, żeby dzieło było nieco trwalsze i gotowe! Zabawa szybka i przyjemna, mojej potomce podobała się bardzo, więc polecam.


Wersja prosta z żaróweczkami do ściągnięcia bezpośrednio TUTAJ.Wersja trudniejsza z gwiazdkami do ściągnięcia bezpośrednio TUTAJ.

Koniec psot!

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe pomysły... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proste i świąteczne do ćwiczenia kolorów, a mama w tym czasie dopija kawę, może nie gorąco, ale na pewno jeszcze nie zimną :P

   Usuń
 2. Fajny pomysł. Zapamiętuję na przyszłość. Tymczasem zamówiłam patyczki kreatywne i jak tylko przyjdę robię sorter, który u Ciebie podejrzałam :) Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, miłej zabawy w takim razie, a kolorki za rok :)

   Usuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się swoimi refleksjami :)