21 maja 2015

Pierwsze puzzle - kółko


Dzisiaj chciałam wam pokazać pierwsze puzzle Tosi, przy których uczyła się co to jest kółko. To zestaw Czu Czu, w tej chwili jeden z fajniejszych na rynku, według mnie. Obrazki są kolorowe, estetyczne i mam wrażenie, że dzieci je bardzo lubią. Dwuelementowość sprawia, że świetnie się nadają na początek edukacji. Dla mnie są też inspiracją do tego, żeby samej spróbować stworzyć dla Tosi jakieś puzzle.
Co do samej zabawy, na początku Tosia głównie próbowała puzzle zjeść, potem cieszyło ją jak trafiła kółkiem w otwór, obrazek był nieistotny i ten etap trwał kilka miesięcy. Ostatnio natomiast zauważyłam, że nie ma problemu z dopasowaniem obrazków, robi to odruchowo i z wielką przyjemnością. Prawdę mówiąc jedyny raz, kiedy zaaranżowałam jej zabawę z tymi puzzlami miał miejsce w czasie poniższej sesji zdjęciowej :) Dawałam jej jedną ramkę i trzy kółka, z których jedno pasowało do ramki. Zabawa była szybka i radosna, ale już więcej jej nie powtarzałam, ponieważ Tosia świetnie radzi sobie z dopasowywaniem sama i nie trzeba jej podpowiadać.




















Tosia twierdzi też, że puzzle są bardzo smakowite i część z nich już rozmiękła ;)

4 komentarze:

 1. Ja całą serię (koło, kwadrat, trójkąt) kupowałam MOCNO na wyrost, na początku ciąży. :P Mam więc starsze wydanie, które jest wg mnie jeszcze lepsze, bo oprócz tych układanek ma też książeczki z figurami do odrysowywania (bardzo grube kontury). My na razie ciągle jesteśmy na etapie sortera i powoli wchodzimy w proste układanki z uchwytami, nie przyszło mi do głowy, że to może być już czas na koło od CzuCzu. Ile dokładnie ma Tosia?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzuciłam okiem, książeczki rzeczywiście bardzo fajne, no ale cóż, w naszym zestawie już ich nie dołączyli. A Tosia w tej chwili ma prawie 15 miesięcy. Zestaw CzuCzu dostała jak miała 10, na początku stycznia.
  Też chcę kupić proste układanki z uchwytami, albo skonstruować własne, tu zobaczę na ile mi weny wystarczy :D I tablicę magnetyczną z mozaiką, bo magnesy u nas robią furorę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, to i ja jutro wyciągam koło! Cudownie! :D

   Usuń
  2. Miłej zabawy życzę Różyczce :D

   Usuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się swoimi refleksjami :)