8 stycznia 2016

Dzień Babci i Dziadka: makaronowe słoneczko


Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z Was zapewne poszukuje już pomysłów i inspiracji na laurki i inne ozdoby, które można wykonać z dziećmi, a które na pewno ucieszą seniorów rodu. Przygotowałyśmy zatem razem z Tosią kilka propozycji, które w ciągu najbliższych dni przejmą kontrolę nad blogiem. Mam nadzieję, że któraś z koncepcji Wam się spodoba, albo zainspiruje do własnych eksperymentów z potomkami.Naszą laurkową przygodę proponuję zacząć od czegoś prostego i bardzo przyjemnego w wykonaniu, a efekt zaskoczy na pewno każdą babcię. Przed Wami Makaronowe słoneczko!

Czego będziemy potrzebować?
 • karton
 • makaron (np.. penne albo świderki)
 • żółta farba
 • pędzelek
 • klej
 • czarny mazak
Makaron układamy sobie na tacce bądź talerzyku, który nie żal będzie wyrzucić i malujemy żółtą farbą. Nie musi być dokładnie, byle maznąć w paru miejscach, dlatego to taka dobra zabawa nawet dla dwulatka. Odstawić do wyschnięcia.
Na kartonie namalować żółtą farbą kółko, dookoła przykleić promienie z makaronu. Można jeszcze na górze napisać czarnym mazakiem dedykację, a słoneczku dorysować oczka i uśmiech.
Słoneczko dla babci albo dziadka gotowe.
Koniec psot!

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Nasłoneczniamy zimowy krajobraz :D

   Usuń
 2. Babcia będzie szczęśliwa. Ja już jestem podekscytowana robieniem pierwszych laurek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie zobaczę wyniki wspólnych działań, a babcia na pewno będzie zachwycona :D

   Usuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się swoimi refleksjami :)