11 stycznia 2016

Dzień Babci i Dziadka: Przytulaskowy potworekIdziemy za ciosem i mamy dla Was kolejną propozycję prezentu dla dziadka bądź babci (znajdziecie go także w e-booku, który jest do ściągnięcia TUTAJ). Tym razem coś bardzo nietypowego, ale według mnie absolutnie uroczego, a jednocześnie bardzo specyficznego i nie każdy dziadek bądź babcia doceni urokliwość pomysłu. Przedstawiam Wam Przytulaskowego potworka! To puchate i mięciutkie stworzenie zamieszkuje otwarte i kochające serduszka, uwielbia otulać wszystkich cieplutkim uściskiem i z lubością ściska i tuli, by dzielić się swoją miłością.
Stwórzcie razem z potomkiem Przytulaskowego potworka, który już zawsze będzie blisko dziadka bądź babci, zawsze gotowy wziąć w swoje dziecięce ramiona i rozgrzać.Czego będziecie potrzebować?
  • duży karton, najlepiej format A0 (im większy, tym dłuższy będzie uścisk)
  • kolorowe kartony
  • pisaki/kredki/farby
  • nożyczki
  • ołówek
  • klej
Z dużego, białego kartonu odcinamy pasek szerokości dłoni potomka. Na jednym końcu odrysowujemy kontur lewej dłoni i kawałka przedramienia. Wycinamy i przykładamy do drugiego końca paska, odrysowujemy i również wycinamy. Starszy potomek z pewnością chętnie położy cię na kartce z rozłożonymi szeroko ramionami, w sam raz do odrysowania.
Następnie na kolorowym papierze rysujemy dowolnego potworka. Tosia rysowała na białej kartce i wyszło jej coś w stylu Pantofelka (przed wycięciem miał nawet witkę...).  Przyklejamy wyciętego potworka na środku paska z uściskiem. Możemy jeszcze dodatkowo ozdobić ręce potworka. Świetnie wyglądają ruchome oczka przyklejone do twarzy potworka i pompony w roli grzywy, u nas wybrane przez potomkę totalnie od czapy, ale jakiej ślicznej czapy :)
Potworek gotowy do rozdawania uścisków!


Koniec psot!

4 komentarze:

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się swoimi refleksjami :)