20 stycznia 2016

Dzień Babci i Dziadka: serce na dłoni


Tą oto późną porą dzielę się z Wami pomysłem na laurkę "last minute". Możecie ją zrobić razem z dziećmi nawet jutro z samego rana, żeby ucieszyć serce i wywołać uśmiech na twarzy babci. Wszystkim babciom i dziadkom, w dniu ich świąt życzę wszystkiego najcudowniejszego i przede wszystkim mnóstwo czasu spędzonego razem z wnukami! Paluszkowe serduszko dla Was.


Czego będziemy potrzebować?
 • kolorowe kartony
 • ołówek
 • nożyczki
 • ew. ozdoby (cekiny, konfetti, wycinanki, bibuła itd.)
Rączkę dziecka kładziemy przy brzegu złożonego, kolorowego kartonu tak, żeby kciuk i palec wskazujący tworzyły kształt zbliżony do połówki serca. Obrysowujemy dłoń, po czym wycinamy, cały czas mając kartkę złożoną. Ze środka powinno wypaść serduszko, a po wycięciu kartka powinna mieć kształt dwóch dłoni stykających się palcami, pomiędzy którymi pojawi się serduszko. Można paluszkowe serduszko zostawić w takiej formie i ozdobić w dowolny sposób, bądź nakleić je na kontrastujący karton.
Gotowe!
Koniec psot!

6 komentarzy:

 1. piękne, podziwiam, a jakie skupienie na twarzy Dziecka :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klejenie to najlepszy sposób, żeby ją zaktywizować ostatnio ^_^

   Usuń
 2. Moja kochana wnusia, jest daleko i nawet w dzisiejszym dniu nie mogę jej uściskać. Tęsknię i jak tylko wydobrzeję i pogoda pozwoli odwiedzę ją. Ślę buziaki. Pa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Babcia na pewno bedzie zadowolona :) Sliczna masz coreczke.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się swoimi refleksjami :)